Založ si blog

Pellegrini je prezident

Viacerí politickí komentátori aj blogeri sa zhodnú na tom, že Pellegrini je šikovný politik. S tým možno len súhlasiť, pokiaľ politickú šikovnosť chápeme v zmysle kalkulovania, ktorá umožňuje sa v správnej chvíli prilíškať sa aj najobhrublejším voličom, totiž voličov Harabína, ktorí spravidla podporujú imperialistickú politiku Putina. Sú to agresori, ktorí bijú mladého študenta na ulici len preto, že je zabalený do Ukrajinskej vlajky. Pellegrini populistickými narážkami smerom k pokrívenému vlastenectvu vskutku dokázal osloviť aj absolútnu intelektuálnu spodinu národa, ktorej najväčším problémom nie je jednoduchá ľudská hlúposť, ale vyslovené zvrátený príklon srdca ku zlu. Tak je to vlastné Harabínovi s jeho naťahovaním poslednej slabiky skoro každého slova, pri ktorom každý psychiater alebo znalec ľudskej povahy musí spozornieť. Komunista, sudca, ktorý pred rokom 1989 zničil život jednému kňazovi, spolupracoval s mafiánom, no teraz si rád sadá do prvej lavici v kostole. Hnus, hnus, hnus! A presne na priazni voličov odporného zla bol vo voľbách závislý Pellegrini. Hanbil by som sa, keby ma volili takýto ľudia. To radšej byť bez hlasu, ako vyhrať prezidentské voľby vďaka lúze.

Ak sa mi niečo na Pellegrínovi protiví, je to, keď sa usmieva, robí zo seba pohoďáka a sympaťáka len preto, aby zabodoval u voličov, ktorým toto stačí, aby niekomu uverili. Je to neskutočne plytké a povrchné. A do toho ešte k tomu tie jeho reči, že napokon aj tí, ktorí volili Korčoka, pochopia, že pri jeho prezidentovaní to nebude až tak zlé. To nemyslí vážne! EU už má vďaka skúsenosti s Orbánom plné zuby rozbíjanie jednoty demokratických síl, drobenie odporu proti tyranskému zlu Putina. Má už plné zuby politikov, ktorí zakrývajú príklon k autokracii za slobodu prejavu. V poriadku, nech si hovoria a robia, čo chcú, no nech potom opustia priestor EU a NATO, kde platia základné hodnoty liberálnej a sociálnej demokracie. A potom už nepomôžu milé úsmevy, ani priateľské gestá. Môže ich robiť len smerom na východ alebo na juh k Orbanovi. Je v podstate isté, že EU nám skôr či neskôr stopne eurofondy, že Pellegriniho s Ficom budú európski socialisti ignorovať, nehovoriac už o liberáloch a slušných konzervatívcoch. Nech si užijú takého prezidenta všetci jeho voliči, ku ktorému sa všetci vplyvní politici Európy budú správať ako k vzduchu. To im možno nebude vadiť, ale budúce zhoršovanie stavu ich peňaženiek im bude vadiť. Západní sponzori už končia spoluprácu s mnohými bezcennými slovenskými celebritami, ktoré podporili Pellegrina. Čo už potom zahraničné firmy? Investície odídu a všetci Slováci to pocítia. Budeme žať, čo väčšina zasiala. Slovač je momentálne väčšinovo zvedená primitívnymi blogermi aj tu na Pravde, a preto musí padnúť na hubu, aby to pochopila. Inak to nepôjde.

Liberáli ako ďalší iracionálny dôvod na nenávisť, keď tu už Židia nie sú…

28.05.2024

Od čias atentátu na premiéra sa začali ešte viac množiť nenávistné útoky voči liberálom, progresívcom, hoci atentátnik svojím zmýšľaním patril k Slovenským brancom, písal o „bezočivých cigáňoch“, čo sú klasické naratívy krajnej pravice. To, že chodil na mítingy opozície, znamená len to, že nebol spokojný s politikou vlády, nemal rád premiéra, nie [...]

Prezidentské voľby 2024

03.04.2024

Dalo sa čakať, že táto prezidentská kampaň bude neférová. Na Pellegriniho opäť vytiahli jeho údajnú sexuálnu orientáciu. Je to jednak nežiaduci zásah do jeho súkromia a tiež nevhodný spôsob, ako ovplyvňovať misky váh. Nech vyhrá ten lepší, no aj skutoční alebo domnelí LGBT ľudia by mali dostať rovnakú šancu a nemali by byť primitívnym spôsobom [...]

Robert Fico, rokovanie vlády

Hrabko: Fico nikdy nemal ústavnú väčšinu, aj tak ústavu dokázal meniť

13.07.2024 07:38

V minulosti podľa publicistu Fico opakovane dokázal väčšinu potrebnú na odsúhlasenie ústavnej zmeny dosiahnuť rokovaniami s opozíciou.

F-16, stíhačky, F16, armáda, letectvo

ONLINE: Kyjev chcel stovky, príde ich niekoľko. Príchod F-16 na Ukrajinu je komplikovaný

13.07.2024 07:30

Kyjev v lete konečne dostane stíhačky F-16, ale v oveľa menšom počte, ako dúfal, uvádza agentúra Bloomberg.

medved melon kosice tasr

Špeciálne melóny, mrazené vývary, nanuky či zmrzliny. Zvieratá v zoo počas horúčav dôkladne ochladzujú

13.07.2024 07:00

Do ľadových pochúťok pridávajú zvieratám v „pekelných“ horúčavách maliny, melón aj čučoriedky.

India Nový rok oslavy 2024

Najviac ľudí bude na svete v roku 2080 - 10,3 miliardy. Potom to pôjde z kopca

13.07.2024 06:40

Populácia Zeme dosiahne vrchol v polovici 80. rokov 21. storočia, na úrovni približne 10,3 miliardy ľudí, potom mierne klesne.

socialista89

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 4543x
Priemerná čítanosť článkov: 1514x

Autor blogu

Kategórie